آئین افتتاح موسسه "محکم" در زنجان/ آیت‌اله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان: روحیه‌ی انجام کارهای خیر در زنجان بالاست

 | تاریخ ارسال: 1401/4/15 | 
آئین افتتاح موسسه "محکم" در زنجان
آیت‌اله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان:
ر
وحیه‌ی انجام کارهای خیر در زنجان بالاست
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به فعالیت موسسات متعدد خیریه در این استان، گفت: روحیه‌ی مشارکت در امور خیریه و انجام کارهای خیر در زنجان بالاست.

پایگاه خبری وبدا-زنجان، آیت‌اله علی خاتمی در آئین افتتاح موسسه‌ی محکم (خیریه‌ی حمایت از کودکان دارای ناهنجاری‌های مادرزادی) در زنجان که روز چهارشنبه ۱۵تیر در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد، خطاب به بنیانگذاران و گردانندگان این موسسه و خیرین و پزشکان همکار با آن اظهار کرد: شما به جمعیتی خدمت می‌کنید که امروز کودک هستند و فردا بزرگ می‌شوند و شیرینی و حلاوت خدمات شما، تا پایان عمر با آنان خواهد بود و به خاطر این توفیق باید شکرگزار درگاه الهی باشید.
وی خاطرنشان کرد: کودکانی که امروز از موسسه "محکم" خدمت می‌گیرند، فردا وارد عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می‌شوند و روح قدردانی، آنان را وادار به توسعه‌ی این امر خیر می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه در آیات و روایات، دو نوع اجل برای انسان مطرح شده است که شامل اجل قطعی و اجل شناور می‌باشد، اظهار کرد: طبق آیات و روایات، احسان و نیکی، اجل معلق یا شناور را به تاخیر می‌اندازد و در روایتی از امام صادق(ع) آمده است "یَعیشُ النّاسُ بِاِحْسانِهِمْ اَکْثَرَ مِمّا یَعیشونَ بِاَعْمارِهِمْ" یعنی مردم، بیشتر از آن‏که با عمر خود زندگی کنند، با احسان و نیکوکاری خود زندگی می‏‌کنند.
وی با اشاره به اینکه احسان می‌تواند در زمینه‌های مختلف از جمله مالی، زبانی، هدایتی و درمانی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: تاخیر در اجل و عمر طولانی، باید فرصتی برای کسب توفیق روزافزون باشد و نهایت بهره از آن برده شود.
آیت‌اله خاتمی ابراز امیدواری کرد: افتتاح موسسه "محکم" در زنجان در آستانه‌ی عید سعید قربان، برکت و توفیق مضاعفی را برای خیّرین، پزشکان و بنیانگذاران این موسسه به همراه داشته باشد

دفعات مشاهده: 169 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره موسسه محکم: سه هزار نوع ناهنجاری مادرزادی وجود دارد

 | تاریخ ارسال: 1401/4/15 | 
دکتر دلشاد، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره موسسه محکم:
سه هزار نوع ناهنجاری مادرزادی وجود دارد

مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره موسسه محکم در آئین افتتاح این موسسه در زنجان، گفت: حدود سه هزار نوع ناهنجاری مادرزادی وجود دارد.
پایگاه خبری وبدا – زنجان، دکتر صلاح‌الدین دلشاد ظهر چهارشنبه ۱۵ تیرماه در آئین افتتاح موسسه «محکم» در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اشاره به اینکه در مجموع دو نوع بیماری داریم که یکی اکتسابی است و فرد بعداً گرفتارش می‌شود اظهارکرد: نوع دیگر هم، بیماری بدو تولد یعنی نقص تکاملی دوره جنینی است که حدود سه هزار نوع از این بیماری‌ها وجود دارد.
وی با بیان اینکه این کودکان نیازمند عمل‌های جراحی پیچیده‌ با هزینه‌های بالا هستند و خیلی از خانواده‌ها قادر به پرداخت این هزینه‌ها نیستند، افزود: به جهت داشتن رشته فوق تخصص جراحی اطفال و روبروشدن با این بیماران، مؤسسه خیریه محکم در بهمن سال ۱۳۸۴ با کمک جمعی از اساتید دانشگاه‌ها و خیرین تأسیس شد.
مدیرعامل موسسه محکم ادامه داد: حدود ۳۰ شعبه در سطح کشور داریم و سایر دانشگاه‌ها ازجمله کاشان، اردبیل، بیرجند و کردستان هم پیگیر تاسیس شعبه با هدف خدمات‌رسانی به این بیماران هستند.
موسسه "محکم" مخفف موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری مادرزادی است.

دفعات مشاهده: 182 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس هیئت امنای موسسه خیریه حمایت از کودکان دارای ناهنجاری‌های مادرزادی:

 | تاریخ ارسال: 1401/4/15 | 
رئیس هیئت امنای موسسه خیریه حمایت از کودکان دارای ناهنجاری‌های مادرزادی:
"محکم" همچنان در حال توسعه است
رئیس هیئت امنای موسسه خیریه حمایت از کودکان دارای ناهنجاری‌های مادرزادی "محکم" گفت: این موسسه همچنان رو به بالا و در حال رشد و توسعه است.

پایگاه خبری وبدا-زنجان، مهندس حسین طاهری در آئین افتتاح موسسه خیریه محکم در زنجان که روز چهارشنبه ۱۵تیر در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی برگزار شد، اظهار کرد: این موسسه ابتدا در تهران آغاز به کار کرد و پس از گسترش فعالیت‌های خود، هم‌اکنون در ۱۵استان، دارای شعبه است.
وی ضمن بیان تاریخچه‌ای از فعالیت موسسه خیریه محکم، افزود: این تشکیلات با تجمیع امکانات پزشکی و بسیج مردمی و خیرین، به عنوان مرجعی رسمی برای انجام امور تخصصی مربوط به نوزادانِ دارای ناهنجاری مادرزادی، در حال فعالیت است.
رئیس هیئت امنای موسسه خیریه محکم خاطرنشان کرد: در صورتی که مراجعین، توانایی پرداخت هزینه‌های درمان و دارو را نداشته باشند، این هزینه‌ها از محل کمک‌های خیرین تامین می‌شود.
وی با بیان اینکه موسسه خیریه محکم دارای ارکانی است و هیئت امناء یک رکن آن است، گفت: هیئت امناء متشکل از پزشکان، افراد معتمد و اثرگذار و خیرین می‌باشد و معمولا در رأس آن، نماینده ولی فقیه در استان و یا امام جمعه شهرستان حضور دارد.
مهندس طاهری، نایب‌رئیس هیئت امنای موسسه خیریه محکم در هر استان را، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آن استان معرفی کرد و افزود: امور اجرایی موسسه، به عهده‌ی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاونین ایشان و افرادی که از ناحیه‌ی ایشان مسئولیت دارند، است.
وی خطاب به داوطلبان عضویت در هیئت امنای موسسه، تصریح کرد: این عضویت نباید صرفا با هدف کسب اعتبار باشد بلکه تلاش برای ارتقاء موسسه و افزایش بیماران تحت پوشش، باید از مهم‌ترین دغدغه‌های اعضای هیئت امنا باشد.
رئیس هیئت امنای موسسه خیریه محکم خاطرنشان کرد: بعد از تعیین هیئت امناء، هیئت مدیره موسسه شکل می‌گیرد به این ترتیب که طی انتخاباتی بین اعضای هیئت امناء، ۵نفر از آنان به عنوان اعضای اصلی و ۲نفر به عنوان اعضای علی‌البدل هیئت مدیره موسسه انتخاب می‌شوند و در نهایت از بین اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس، خزانه‌دار و منشی انتخاب می‌شود.
وی افزود: هر تشکیلات این چنینی، نیاز به یک بازرس رسمی دارد که طی انتخاباتی بین اعضای هیئت امناء، مشخص می‌شود.

دفعات مشاهده: 157 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آئین افتتاح موسسه "محکم" در زنجان/ دکتر صادقی، معاون توسعه‌ دانشگاه علوم پزشکی زنجان: دانشگاه از موسسه محکم حمایت می‌کند

 | تاریخ ارسال: 1401/4/15 | 
آئین افتتاح موسسه "محکم" در زنجان
دکتر صادقی، معاون توسعه‌ی مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
دانشگاه از موسسه محکم حمایت می‌کند

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در آئین افتتاح موسسه "محکم" گفت: دانشگاه از این موسسه حمایت می‌کند و در کنار این عزیزان است.
پایگاه خبری وبدا – زنجان، دکتر مجید صادقی ظهر چهارشنبه ۱۵ تیرماه در آئین افتتاح موسسه محکم با بیان اینکه امروز شاهد کاشتن نهال در بوستان خیریه‌های استان هستیم، اظهارکرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان از سال ۹۳ حمایت خود را از این بیماران آغاز کرده است.
وی افزود: در این راستا اقدامات متعددی در واحد مددکاری اجتماعی بیمارستان موسوی انجام گرفته و حدود ۲۰ بیمار را به پزشکان و مراکز جراحی طرف قرارداد با موسسه معرفی کرده که درمان‌شان به طور کامل انجام شده است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: دانشگاه هم در طول این مدت، علاوه بر تحت پوشش قراردادن حدود ده بیمار نیازمند حمایت و درمان، آموزش‌ها و پیشگیری‌های لازم را برای کمک به این بیماران انجام داده است.

 
 

دفعات مشاهده: 188 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: جامعه باید قدردان زحمات خدمتگزاران حوزه اورژانس باشد

 | تاریخ ارسال: 1401/4/11 | 
دومین المپیاد علمی مهارتی کارکنان اورژانس قطب ۶ کشور در زنجان
دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

جامعه باید قدردان زحمات خدمتگزاران حوزه اورژانس باشد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اشاره به اهمیت و ارزش بالای اقدامات درمانی اورژانسی در دقایق اولیه‌ی حوادث، گفت: خدمتگزاران اورژانس باید به شغل خود افتخار کنند و جامعه هم باید قدردان زحمات آنان باشد.

پایگاه خبری وبدا- زنجان، دکتر حسن بختیاری در مراسم افتتاحیه‌ی دومین المپیاد علمی مهارتی کارکنان مراکز اورژانس پیش‌بیمارستانی کلان‌منطقه۶ آمایشی کشور که روز پنجشنبه ۹تیر، به میزبانی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان برگزار شد، اظهار کرد: برخی کارها در سیستم‌های بهداشتی درمانی جهانی، ساده و کم‌اهمیت به نظر می‌رسد در حالی که دقت در ارزش و اهمیّت آنها و تأثیری که بر برون‌ده و نتیجه‌ی نهایی می‌گذارند، نشان می‌دهد همین کارهای به ظاهر کوچک و ساده، در صورت انجام درست، چه نتایج مثبتی دارد و اگر به طور صحیح انجام نشود، چه زیان‌هایی در پی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه عدم مهارت کافی در ارائه‌ی خدمات درمانی به مددجویان در دقایق و ساعات اولیه‌ی حوادث، ممکن است منجر به صدمات و آسیب‌های جبران‌ناپذیری ‌شود، افزود: این در حالی است که اقدامات صحیح، حیاتی و ماهرانه در زمان طلایی می‌تواند بسیار کارساز و ارزشمند باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: آنچه که برون‌ده یک امدادرسانی در شرایط حاد را بیشتر می‌کند، اقدامات اولیه است به طوری که حتی افزایش کمی و کیفی امکانات نیز تا این اندازه در حوزه‌ی درمان موثر نیست.
دکتر بختیاری که خود از اولین پزشکانی است که در اورژانس پیش بیمارستانی استان زنجان خدمت کرده است، افزود: در گذشته این تفکر وجود داشت که اورژانس، نیاز به پزشک ندارد و حتی فوریت‌‎های پزشکی در قالب یک رشته‌ی تخصصی دانشگاهی وجود نداشت و معمولاً از بهیاران در این حوزه استفاده می‌شد ولی رفته‌رفته ارزش و اهمیت این حوزه آشکار شد.    
 وی در پایان ابراز امیدواری کرد نفرات برتر دومین المپیاد علمی مهارتی کارکنان مراکز اورژانس پیش‌بیمارستانی کلان‌منطقه۶ آمایشی کشور در مراحل بعدی نیز در سکوهای افتخار قرار گیرند.

دفعات مشاهده: 590 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر